Trzeci- ostatni etap projektu “Szkoła Przyjazna Turystyce” zakończony. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zdzieszowicach, głównie członkowie Szkolnego Koła PTTK “Orły”, 16 i 17 maja 2024r. podziwiali piękno i odkrywali tajemnice Parku Krajobrazowego Góry Opawskie. Pierwszego dnia młodzież zwiedziła Prudnik i podczas dziesięciokilometrowej trasy dotarła również pieszo do Sanktuarium św. Józefa w Prudniku (trzecie miejsce więzienia Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w latach 1954-55). Noc wycieczka spędziła w Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Dąbrówka” w Prudniku, gdzie dzieci zostały serdecznie ugoszczone. W drugim dniu wycieczki uczniowie wyruszyli z placu z Amorkiem w Głuchołazach w czterokilometrową trasę w Góry Opawskie przez rezerwat “Bukowy Las” na “Przednią Kopę”, ktora znajduje sie w masywie Góry Parkowej. Jak zwykle uczestnicy wycieczki zachwycali się tą “dużą przyrodą” (drzewa, strumyki i leśne zwierzęta – sarny) i tą “małą” jak ślimaki, żuczki i kamyczki, ale co najważniejsze, wykazali się wspaniałą postawą ekologiczną; bardzo pilnowali aby na szlaku papierki po cukierkach i plastykowe butelki trafiały do własnych lub kolegi plecaków, a nie na ziemię w lesie. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za pomoc w realizacji projektu ” Szkoła Przyjazna Turystyce” oraz planów i zadań Szkolnego Koła PTTK “Orły” w roku szkolnym 2023/2024.