Nasi czwartoklasiści ostatnio mogli przekonać się, że skarpetki służą nie tylko do noszenia! Na lekcjach j. polskiego skarpety stały się prawdziwymi gwiazdami sceny i nie możemy doczekać się, kiedy zobaczymy je na czerwonym dywanie Hollywood!
A to wszystko to za sprawą zadania “Bajkowy świat – tworzymy własne postacie”, realizowanego w ramach ogólnopolskiego projektu „Wspólnie mocniejsi” – uczymy się przez integrację”.
W ramach tego wyzwania uczniowie tworzyli skarpetkowe pacynki, inspirując się własną wyobraźnią. „Skarpeciaki” dostały imiona, zostały szczegółowo opisane, dzięki czemu każda postać zyskała unikalny charakter i historię. Uczniowie stworzyli także karty do gry z wizerunkami swoich bohaterów i ich „supermocami”.
Następnie czwartoklasiści połączyli siły, żeby napisać opowiadania o przygodach swoich skarpetkowych bohaterów. Powstały historie, które mogą konkurować z najlepszymi bestsellerami!
Opowiadania te zostały również przekształcone w scenariusze teatralne, na podstawie których powstały niezwykle ciekawe scenki teatralne. Jakby tego było mało, nasi młodzi artyści nie ograniczyli się tylko do polskiego języka. W ramach zajęć z języka angielskiego tworzyli scenki i dialogi po angielsku, przenosząc swoje bajkowe postacie do międzynarodowego świata.
To zadanie okazało się świetną zabawą pełną humoru i kreatywności, ale stało się również procesem integracji i współpracy naszych uczniów.
Bądźmy wspólnie mocniejsi przez integrację!

Większy tekst
Kontrast