Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najliczniej obchodzone święto ekologiczne w większości państw naszego globu. Byłoby wspaniale gdyby Dzień Ziemi nie ograniczył się do jednorazowej akcji. Dzień Ziemi powinien być codziennie.
Zachęcamy Was aby świętować trochę w inny sposób. Wyjdźmy z domu i idźmy na spacer do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Poświęćmy chwilę na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa. Niestety, ze względu na panujące obostrzenia epidemiczne nie możemy udać się na spacer razem. Zabierz na spacer rodziców, opiekunów. Pamiętajmy stosowaniu się do obowiązujących zasad: dystans, dezynfekcja, maseczka.
Celem obchodów Dnia Ziemi jest przypomnienie o konieczności dbania o naszą planetę. Święto to można celebrować na wiele sposobów. Uczniowie naszej szkoły zwracają uwagę na konieczności segregacji i recyklingu odpadów. W pomysłowy i zabawny sposób przypominają, że wiele przedmiotów można wykorzystywać wielokrotnie, nie tylko do zabawy. Wytwarzane przez nas odpady powinny być w całości przetwarzane na skalę przemysłową i ponownie wykorzystywane zgodnie z ideą „zero waste” – zero odpadów, zero marnowania.