W ostatnich dniach nasza szkoła ożywiła się niezwykłą energią i kolorami, ponieważ obchodziliśmy Dzień Kropki – czyli święto kreatywności i wyobraźni. Wydarzenie to stanowiło prawdziwą ucztę dla naszych uczniów, którzy mieli okazję wyrazić swoją twórczość na różnych polach, nie tylko w dziedzinie plastyki, ale także na języku polskim, matematyce i innych przedmiotach. Na języku polskim obejrzeliśmy film przedstawiający historię Vashti, od której wszystko się zaczęło. Rozmawialiśmy o swoich talentach i o tym, jak można je rozwijać. Następnie uczniowie tworzyli kropkowych bohaterów. Nadawali im imiona, wymyślali unikalne cechy charakteru. To było zadanie, które wymagało nie tylko kreatywności, ale także empatii i zrozumienia różnorodności. Uczniowie wymyślali, czy ich kropkowy przyjaciel jest odważny, przyjazny, zabawny czy może trochę tajemniczy. Rozwijanie tych cech charakteru pomaga w zrozumieniu, jak różnice między ludźmi mogą sprawiać, że świat staje się bardziej interesujący i barwny. Kropkowe postacie zyskały życie na kartkach papieru, a następnie uczniowie wymyślali opowiadania ze swoim kropkowym bohaterem w roli głównej. Te opowieści były prawdziwym wyzwaniem, ponieważ mali pisarze musieli pomyśleć o przygodach, wyzwaniach i sukcesach swoich postaci. Niektóre historie były zabawne, inne wzruszające, ale wszystkie wyjątkowe i pomysłowe. Kreatywność uczniowska rozkwitała również na innych przedmiotach. Na matematyce uczniowie wykorzystywali kropki w symetrii – w tworzeniu własnych kompozycji oraz w rozwiązywaniu zadań matematycznych w układzie współrzędnych. Uczniowie młodszych klas tworzyli kropkowe dzieła sztuki i ozdabiali kropkowane kolorowanki. Dzień Kropki w naszej szkole był prawdziwym świętem kreatywności, wyobraźni i współpracy, które zamieniło szkołę w miejsce pełne kolorów, pomysłów i uśmiechów.

Większy tekst
Kontrast