W ramach innowacji z przedsiębiorczości pt. „Młodzi-Kreatywni” w dniu 12.03.2021 r. uczniowie klasy VIII brali udział w lekcji on-line z panią Barbarą Chyłką kierownikiem biura i wolontariatu w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie. Uczestnicy zapoznali się z pracą w hospicjum oraz zawodami, które są niezbędne w prowadzeniu takiego ośrodka, takimi jak: pielęgniarka, fizjoterapeuta. Dowiedzieli się też na czym polega praca kierownika ośrodka. Uczniowie klasy ósmej mogli również wybrać się w wirtualną podróż po hospicjum „Betania”.
Pani Barbara przedstawiła zebranym istotną rolę, jaką spełniają wolontariusze. Powiedziała, jak można zostać wolontariuszem w opolskim hospicjum oraz w jakich akcjach młodzież może brać udział, aby wspomóc miejsce jakim jest hospicjum.