1. Gra w kapsle

Ta gra ma wiele swoich odmian. Najpopularniejszą jest chyba wyścig po trasie. Gra polega  na pstrykaniu palcami kapsli po narysowanej trasie, kto pierwszy do mety. Jeżeli kapsel wypadnie z trasy, zaczyna się od nowa. Wnętrze kapsla można wykleić  flagami, zdjęciami piłkarzy , kolarzy itd. albo po prostu plasteliną, żeby je obciążyć.

Czego uczy ta gra? Koordyncji ręka-oko, rywalizacji, umiejętności przegrywania/wygrywania, ćwiczy motorykę małą.

2. Domowy klub fitness

Wciąż w mediach alarmują o pladze otyłości u dzieci. Waszej rodziny nie będzie to dotyczyć, jeśli postawicie na ruch. Czas na trochę wspólnych ćwiczeń fizycznych – połączycie przyjemnego z pożytecznym, a wasze pociechy będą zachwycone. Pokażcie dziecku kilka prostych figur z aerobiku, zachęćcie też, aby dziecko zaproponowało swoje ćwiczenia, które wykonacie. Na pewno będzie wesoło.

3. Teatr cieni

Do zabawy potrzebna jest nocna lampka. Na ścianie tworzymy cienie przy użyciu rąk. Najpierw musimy stworzyć postacie, a potem wymyślamy z dzieckiem fabułę. Oprócz kreatywności dzięki zabawie ćwiczymy motorykę małą oraz koncentrację uwagi.

4. Coś z niczego

Potrzebujemy ołówka i kartki. Rysujemy np. kreskę – zadaniem dziecka jest dokończyć rysunek (np. z kreski może powstać domek, kwadrat, człowiek – wszystko wg uznania i wyobraźni). Potem zamiana – dziecko rysuje jeden element, a my kończymy.

Następna porcja pomysłów na czas siedzenia w domu za parę dni.

Życzymy miłej i kształcącej zabawy.

Większy tekst
Kontrast